.

Blogger Sitesi Adsense'ye Kabul Ettirme ve Onaylattırma 2014 Yeni

      Merhaba arkadaşlar bugünkü yazımızda sizlere blogger alt yapılı veya blogspot.com.tr uzantılı siteleri Google Adsense'ye kabul ettirme ve onaylattırma sürecinden bahsedeceğim. 


Google Adsense Kabul Ettirme

En başından en sonuna kadar Google Adsense site onaylatmayı sizlere bölüm bölüm açıklayacağım. Buyurun bu aşamalar neler birlikte inceleyelim.

Google Adsense Başvurusu Ve Onayı Aşamaları ; 


1- Tema Seçimi ; Tema seçimi google arama motoru için oldukça önemlidir. Google Bot sitenizi ziyarete geldiği zaman temanızın Seo Puanı ne kadar yüksek olursa, google bot Google'ye sitenizin saygı değer ve yükseliş gösterecek bir site olduğunu bildirir. Tema seçimlerinde hiç bir zaman aşırıya kaçınmamalıyız ve sitemizin içeriğiyle ilgili olacak temaları kullanmalıyız. Örneğin güncel bir haber blogu olan sitemize, bir Video teması yüklersek bu sitenize girecek kullanıcılar tarafından pekte hoş karşılanmaz ve ziyaretçileriniz düşüş göstereceği içinde Google Adsense'ye başvurunuz yüksek olasılıkla kabul edilmez ve onaylanmaz.

tema seçimi adsense blogger


2 - Özgün İçerik(Makale) Yaratma ; Özgün içerik yazmak veya yazan kişilerden satın almak sitenizin kalitesini son derece pozitif yönde etki etmektedir. Özgün makalelerin sitenizde yayınlanması google botları tarafından sevilir ve çabuk index almanızı sağlar, böylelikle google arama motorunda kısa sürede ziyaretçi sayınız artarak google gözünde yükseklere tırmanmış olursunuz. Bu tür oluşumlarda sizlerin yapacağınız Google Adsense başvurunuzun da hızlıca kabul edilip onaylanmasını sağlar.

Özgün Makale Yazma Adsense


3 - Sosyal İmleme Siteleri ; Soyal imleme siteleri, sitelerinizde yayınladığınız özgün makalelerin daha çabuk index almasını ve kısa sürece fazlaca kullanıcıya ve ziyaretçiye erişmesini sağlamaktadır. Günümüzde bir çok büyük siteler(R10,Webmastersitesi,Wmaraci) tarafından oldukça fazla kullanılmaktadır. Bu tür uygulamalar hızlı index almanızı sağladığı gibi google içinde oldukça önemlidir. Bu tür uygulamalar sitenizi Google düzeyinde bir üst seviyeye daha taşıyarak Adsense Başvurunuzun oynalanmasını sağlayacaktır.

sosyal imlemenin faydaları adsense


4 - Sosyal Ağlarda Sitenizin Sayfası ; Sosyal ağlarda site veya sitelerinizin sayfalarını ve profillerini oluşturarak, bu profil ve sayfalar üzerinden yapacağınız paylaşımlarda sitenize ziyaretçi kazanmakla kalmayacak aynı zaman da google statüsünde bir üst seviyeye daha tırmanmış olacaksınız. Sosyal ağ olarak en çok kullanılan platformlar ise, Facebook,Twitter,Reddit,Onedio ve Ask.fm tarzı siteler oldukça fazla kullanılmaktadır. Sizlerde bu sosyal sitelerde sitenizin profillerini ve sayfalarını oluşturarak hayran kitlenizi arttırabilirsiniz.

sosyal medya hit profilleri adsense


5 - Gerekli Kullanıcıya Erişim ; Sitenize gerekli özeni gösterdiniz ve günlük olarak iki adet özgün makale girdiniz, tabi bununla kalmıyor. Sitenizdeki içerikleri gerekli sayıdaki kullanıcıya erişimini sağlamanız gerekmektedir. Siteniz her ne kadar güncel olursa olsun gerekli hite yani ziyaretçiye sahip değilseniz google sizi adsense başvurunuzda pekte önemsemeyecektir. Gerekli olan koşulları sağlamanız ve güncel olarak sitenize yapılan ziyaretçi sayısında bir artış göstermeniz halinde google adsense başvurunuz sorunlarla karşılaşmadan onaylanacaktır.

adsense için hit arttırma


Bu yazı www.kesikpeynir.blogspot.com.tr adına Ekşi Yazar tarafından yazılmıştır.
BENZER YAZILAR
İleri
« Önceki
Önceki
Next Post »

2 yorum

Yazıya yorum
22 Temmuz 2014 03:24 ×

Teşekkürler gayet faydali bilgiler verilmiş. Dediklerinizi uygulayacağım

Cevapla
avatar
SporLife.net
admin
1 Ağustos 2014 14:32 ×

blog sahibi kişilerin faydalanabileceği güzel bir yazı olmuş. ellerinize sağlık. bir de siz küçük bir öneri; web site temanızı haber tarzı bir tema olarak seçerseniz kabul edilme şansınız o kadar artacaktır.

Cevapla
avatar

Bir "Teşekkür" Yeterli :) Kod ÇeviriciKod Çevirici İfadelerİfadeler